Poziom B2/C1, Strefa Lektora

Gotowa lekcja: What makes people happy at work? Poziom B1/B2+

Lekcja „What makes people happy at work?”, którą dzisiaj się z Wami dzielę sprawdzi się zarówno w grupach, jak i podczas zajęć indywidualnych General i Business English. Przeznaczona jest przede wszystkim dla dorosłych słuchaczy na poziomie Intermediate oraz Upper-Intermediate i powinna zająć pełne 90 minut lekcji.

Temat zajęć jest bardzo uniwersalny i generalnie myślę, że większość pracujących osób jest w stanie w jakiś sposób się do niego odnieść. Ćwiczenia nastawione są jak zawsze głównie na komunikację, a cała lekcja podzielona jest na kilka części, gdzie w każdej z nich ćwiczone są inne umiejętności językowe. Na koniec jest również krótka powtórka nowego słownictwa, która moim zdaniem powinna być istotnym elementem każdych zajęć.

Poniżej znajdują się opracowane materiały w formacie pdf, oddzielne dla ucznia i lektora oraz link do filmiku. Dodatkowo zestaw dla lektora zawiera moje wskazówki o tym, jak prawidłowo przeprowadzić lekcję, aby wszystko przebiegło bez problemu:)

Materiały:

student’s_handout

teacher’s_handout

Filmik

Polecam wszystkim tym, którzy lubią pracować na materiałach autentycznych, jak również tym, którzy nie mieli ostatnio czasu na przygotowanie się do zajęć:) Mam nadzieję, że ta lekcja oszczędzi Wam trochę czasu i sił:)

BT