Poziom B2/C1

Gotowa lekcja: London calling (Poziom: B2/C1)

Tym razem mam Wam do zaprezentowania gotową lekcję, jakiej jeszcze u mnie na blogu nie było:) Pomysł na nią pojawił się właściwie zaraz po powrocie z mojego wyjazdu do Londynu, podczas którego miałam okazję m. in. spędzić trochę czasu w jednej z moich  ulubionych dzielnic w tym  mieście – Shoreditch. Kilka miesięcy wcześniej opracowywałam akurat filmik o tej dzielnicy, który wyjątkowo przypadł mi do gustu, a więc postanowiłam ułożyć do niego całą lekcję i w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym.

Lekcja skupia się na zaprezentowaniu słuchaczom jednej z alternatywnych dzielnic Londynu i może stanowić punkt wyjścia do dyskusji na temat np. różnic kulturowych, wad i zalet mieszkania w dużych miastach, różnic między dzielnicami w polskich miastach a Londynie. Uczniowie mają ponadto okazję poznać sporo potocznego słownictwa oraz slangu. Na koniec mogą również wykazać się swoją kreatywnością – lekcja kończy się ułożeniem krótkiego wiersza o własnej dzielnicy/mieście.

Lekcję można dowolnie modyfikować w zależności od osobowości kursantów. Jeżeli Wasze grupy nie przepadają za kreatywnymi ćwiczeniami – śmiało możecie zrezygnować z tej części zajęć.

Poniżej znajdziecie link do filmiku, a także materiały do pobrania dla ucznia oraz lektora. Materiały dla nauczycieli tradycyjnie zawierają odpowiedzi, a także mój komentarz, który pomoże mniej doświadczonym lektorom przeprowadzić zajęcia bez żadnych problemów:)

 

Materiały:

Filmik

london_student’s_handout

london_teacher’s_handout

Mam nadzieję, że moja nowa lekcja spodoba się Wam i Waszym uczniom. Jeżeli wykorzystacie materiały podczas swoich zajęć, koniecznie dajcie mi znać jak poszło:) A może macie jakieś swoje pomysły na scenariusz gotowej lekcji?