Poziom B2/C1

Pomysł na świąteczne konwersacje: Act like you love it! (Poziom B2/C1)

Dzisiejszy pomysł na zajęcia konwersacyjne powstał z myślą o tych z Was, którzy mają w zwyczaju przeprowadzanie lekcji o tematyce świąt Bożego Narodzenia. Osobiście nie jestem fanką sztampowych zajęć tego typu i dlatego co roku szukam nowych sposobów na to, aby taka przedświąteczna lekcja była nie tylko oryginalna, ale również zabawna:) Kiedy więc po raz pierwszy natknęłam się na filmik, który udostępniam poniżej, od razu wiedziałam, że posłuży mi on za pomysł i bazę do przygotowania tegorocznych materiałów. Jeśli więc szukacie pomysłu na oryginalną świąteczną lekcję z przymrużeniem oka, to tym bardziej zachęcam do zapoznania się z tym, co przygotowałam.

Lekcja przeznaczona jest dla uczniów zaawansowanych i skupia się na temacie otrzymywania nietrafionych prezentów, a konkretniej tego, w jaki sposób się zachować, aby nie urazić osoby, która nam taki prezent kupiła;) Przewodnikiem po świątecznej etykiecie jest aktor Benedict Cumberbatch (<3), który w filmiku pokazuje jak udawać zadowolonego z prezentu, kiedy jest dokładnie na odwrót:) Uczniowie mają okazję poznać kilka użytecznych zwrotów, użyć nowego słownictwa w kontekście, a na końcu sami odegrać rolę tych, którzy muszą zareagować na niechciany prezent.

Poniżej znajdziecie wszystko, co potrzebne do przeprowadzenia zajęć, a więc link do filmiku oraz handout w formacie pdf z kluczem do ćwiczeń. Mam nadzieję, że spodobają się Wam i Waszym uczniom:)

xmas_handout

Filmik

Jeżeli wykorzystacie te materiały na swoich zajęciach, to będzie mi bardzo miło, jeśli podzielicie się spostrzeżeniami w komentarzach:)