Poziom B2/C1

Gotowa lekcja: How to maintain a good work-life balance? Poziom C1

Po dłuższej przerwie związanej z egzaminami na studiach podyplomowych (wkrótce na pewno pojawi się na moim blogu coś na ten temat) wracam do regularnego zamieszczania wpisów:) Wakacje co prawda już się rozpoczęły, ale z pewnością duża część z nas wciąż uczy prywatnie lub w firmach. I właśnie z myślą o tych, którzy uczą klientów korporacyjnych powstała moja kolejna gotowa lekcja, opracowana z użyciem materiałów autentycznych tj. znanych i lubianych TED Talks. Lekcja przeznaczona jest dla dorosłych słuchaczy na poziomie C1 i powinna zająć pełne 90 minut lekcji.

Temat work-life balance jest bardzo uniwersalny i powinien przypaść do gustu słuchaczom korporacyjnym. Jeżeli na co dzień uczycie swoje grupy wyłącznie Business English, ta lekcja pomoże nieco przełamać schemat, a dzięki przystępnej tematyce słuchacze nie będą mieli poczucia, że lekcja jest wyjęta z kontekstu.

Poniżej znajdują się opracowane materiały w formacie pdf, oddzielnie dla ucznia i lektora oraz link do filmiku. Dodatkowo “zestaw” dla lektora zawiera moje wskazówki na temat tego, jak przeprowadzić zajęcia, aby wszystko przebiegło bez problemu:)

Materiały:

work-life_student’s_handout

work-life_teacher’s_handout

Filmik

Gorąco polecam wszystkim tą lekcję, a szczególnie tym, którym ostatnio brakowało weny twórczej:)