Poziom B2/C1

GOTOWA LEKCJA: Your life in 2D (POZIOM: B2)

Zapraszam Was do zapoznania się z kolejną gotową lekcją bazującą wyłącznie na opracowanych przez mnie materiałach autentycznych. Tym razem tematem jest wirtualna rzeczywistość vs prawdziwe życie w kontekście mediów społecznościowych, a w szczególności Instagrama. Problem ten wydaje mi się wyjątkowo aktualny, a brakowało mi  materiałów, które ten temat poruszają np. w podręcznikach, a więc jak to zwykle bywa – postanowiłam sama takie opracować:)

Lekcja sprawdzi się na poziomach od B2 wzwyż (głównie ze względu na tekst) i proponowałabym przeprowadzenie jej przede wszystkim wśród licealistów. Myślę, że tematyka mediów społecznościowych i Internetu jest na tyle różnorodna i bliska młodym ludziom, że lekcja powinna zainteresować nawet tych najbardziej opornych;)

Na interaktywnym obrazku znajdziecie potrzebne materiały video oraz link do pełnej wersji artykułu, a poniżej handouty dla słuchacza oraz lektora z odpowiedziami do ćwiczeń oraz moimi komentarzami.

PS. Pamiętajcie, że materiały, które tu udostępniam możecie dowolnie modyfikować, a ćwiczenia są tylko moją propozycją. Jeżeli któreś Wam się nie podoba lub nie maci pewności, czy uda się je przeprowadzić w Waszych grupach – po prostu zrezygnujcie z niego:) Powodzenia!

Materiały:

instagram_student’s_handout

instagram_teacher’s_handout

Mam nadzieję, że lekcja przebiegnie bez żadnych problemów i że spodoba się Waszym słuchaczom:) Jeżeli zdecydujecie się skorzystać z powyższych materiałów, to koniecznie dajcie mi znać jak poszło w komentarzach na dole.