Poziom B2/C1

Gotowa lekcja: Mind games (Poziom B2/C1)

 

Po naprawdę długiej przerwie wracam do Was z kolejną gotową lekcją, którą chciałabym się z Wami podzielić. Materiały zostały przeze mnie wielokrotnie przetestowane i wykorzystałam je zarówno na zajęciach grupowych, jak i z moimi indywidualnymi słuchaczami. Lekcja przeznaczona jest dla słuchaczy na poziomie B2 lub wyżej, jednak po niewielkich modyfikacjach sprawdzi się również w przypadku nieco słabszych uczniów.

Lekcja skupia się na tematyce wyjątkowych umiejętności czytania w myślach oraz szeroko pojętej iluzji. Podczas zajęć słuchacze zwykle dzielą się na sceptyków i takich, którzy wierzą w nadprzyrodzone zdolności, co tym bardziej skłania ich do wymiany opinii na forum klasy. Uczniowie mają ponadto okazję do przećwiczenia past modals w kontekście oraz poznania słownictwa użytego w filmiku.

Zajęcia możecie zakończyć na speakingu, tak jak jest to podane w handoucie, a w ramach pracy domowej możecie zaproponować uczniom pogłębienie tematu i obejrzenie wybranego filmiku z serii Mind Control na Youtube. W ten sposób kolejne zajęcia możecie śmiało zacząć od wymiany opinii i/lub streszczenia tego, co słuchacze obejrzeli. Gorąco polecam tę formę pracy domowej – zwykle witana jest z entuzjazmem i jeszcze mi się  nie zdarzyło, aby ktoś jej nie zrobił:)

 

Materiały:

Filmik

mindgames_student’s_handout

mindgames_teacher’s_handout

Mam nadzieję, że moja nowa lekcja spodoba się Wam i Waszym uczniom. Jeżeli wykorzystacie materiały podczas swoich zajęć, koniecznie dajcie mi znać jak poszło:)