Poziom B2/C1

Gotowa lekcja: Management styles (POZIOM: B2)

Po wyjątkowo długiej przerwie (poprawię się, obiecuję!) zapraszam Was do zapoznania się z kolejną gotową lekcją, która tradycyjnie już bazuje na wybranych i opracowanych przeze mnie materiałach autentycznych. Tym razem postanowiłam przygotować coś z myślą o słuchaczach korporacyjnych, gdyż moim zdaniem wybór tego typu pomocy jest w internecie wyjątkowo ograniczony. Tematem przewodnim są różne style zarządzania, który wydaje mi się na tyle uniwersalny, że powinien sprawdzić się podczas zajęć w każdej firmie niezależnie od branży. Każdy przecież choć raz miał nad sobą jakiegoś szefa czy szefową:) Na lekcji słuchacze mają okazję powtórzyć cechy osobowości oraz prefixy i suffixy, a także poćwiczyć rozumienie ze słuchu. Mają również mnóstwo okazji do dyskusji zarówno w parach, jak i na forum klasy.

Materiały przeznaczone są dla słuchaczy od poziomu B2 wzwyż i ja stosowałam je zarówno podczas moich zajęć grupowych w firmach, jak i indywidualnych. Lekcję tą przeprowadziłam wielokrotnie, nieznacznie tylko modyfikując niektóre części i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Zarówno filmik, jak i pytania wywołują niekiedy bardzo ożywione dyskusje i słuchacze zwykle nie mają żadnych problemów z dzieleniem się swoimi doświadczeniami. Jeśli więc wydaje Ci się, że Twoja grupa biznesowa jest podczas zajęć nieco ospała – te materiały powinny ją trochę rozruszać i pobudzić do rozmowy:)

Poniżej znajdziecie filmik oraz handouty dla ucznia i lektora (ten drugi jak zwykle z odpowiedziami do ćwiczeń oraz moimi wskazówkami).

Materiały:

Filmik

managementstyles_student’s_handout

managementstyles_teacher’s_handout

Mam nadzieję, że lekcja przebiegnie bez żadnych problemów i że spodoba się Waszym słuchaczom:) Jeżeli zdecydujecie się skorzystać z powyższych materiałów, to koniecznie dajcie mi znać jak poszło w komentarzach na dole.