Poziom B2/C1

Gotowa lekcja: How easily persuaded are you? Poziom C1

W związku z tym, że moje gotowe lekcje cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem, postanowiłam zamieszczać je bardziej regularnie:) Kolejna opracowana przez mnie lekcja powstała przede wszystkim z myślą o słuchaczach korporacyjnych. Jeżeli więc uczysz w firmie i chciałbyś jakoś zaskoczyć swoich uczniów – skorzystaj z lekcji poniżej, oczywiście tradycyjnie już bazującej przede wszystkim na materiałach autentycznych.

Temat reklamy oraz sposobów promocji powinien spodobać się większości słuchaczy. Moim zdaniem jest dość uniwersalny, bo każdy niezależnie od branży, w której pracuje miał z reklamą do czynienia. W konsekwencji więc nie powinno być problemu z zaangażowaniem uczniów podczas zajęć. Materiały spokojnie mogą też zostać wykorzystane na zajęciach z General English czy podczas konwersacji 1-1.

W materiałach znajduje się również filmik z jedną ze słynnych scen w serialu Mad Men więc to dodatkowa zachęta dla wszystkich jego fanów:)

 Materiały:

advertising_student’s_handout

advertising_teacher’s_handout

Mad Men “smoking pitch”

*WAŻNE* Jeżeli macie problem z otwarciem plików pdf w Google Chrome (ostatnio Google zmieniało ustawienia dotyczące wtyczek), to wystarczy otworzyć pliki w innej przeglądarce i wszystko działa jak należy.

Mam nadzieję, że lekcja przypadnie do gustu zarówno Wam, jak i waszym słuchaczom. Koniecznie dajcie mi znać w komentarzach na dole, jak przebiegły zajęcia i czy wszystko poszło zgodnie z planem:)