Poziom A2/B1

Gotowa lekcja: How did you spend your last holidays? Poziom: B1

Wakacje niestety dobiegły końca i prawdopodobnie większość z Was powróciła już do prowadzenia regularnych zajęć. W moim przypadku semestr rozkręca się na dobre najczęściej w okolicach października, kiedy przybywa sporo nowych i zmotywowanych (jeszcze!;)) słuchaczy. Z myślą o tych z Was, którzy wciąż chcą pozostać w temacie wakacyjnych wojaży, przygotowałam kolejną gotową lekcję. Tym razem lekcja jest na niższym poziomie niż dotychczas (B1), ale spokojnie sprawdzi się również w grupach B1+, a także w nieco okrojonej wersji – w grupach A2+.

Celem lekcji jest ćwiczenie rozumienia ze słuchu, a także nauka i utrwalenie słówek związanych z wakacjami. Temat, jak wiadomo, jest bardzo uniwersalny i myślę, że każdy uczeń, nawet z ograniczonym zasobem słownictwa poradzi sobie z materiałami. Nacisk tradycyjnie położony jest na komunikację – im więcej dyskusji w parach czy grupach – tym lepiej!

Poniżej znajdują się opracowane materiały w formacie pdf, oddzielnie dla ucznia i lektora oraz link do filmiku. Dodatkowo „zestaw” dla lektora zawiera moje wskazówki na temat tego, jak przeprowadzić zajęcia, aby wszystko przebiegło bez problemu:)

holidays_student’s_handout

holidays_teacher’s_handout

Filmik

Mam nadzieje, że przygotowane przeze mnie materiały sprawdzą się podczas waszych zajęć i oszczędzą trochę czasu, który w naszym fachu jest niemalże na wagę złota:)

Jeżeli macie jakieś uwagi co do lekcji, to chętnie wysłucham Waszych pomysłów. Zapraszam do zostawienia komentarza pod wpisem.