Poziom B2/C1

Gotowa lekcja: Cultural differences (POZIOM: B2)

Dziś chciałabym podzielić się z Wami kolejną gotową lekcją. Tym razem przygotowałam ją głównie z myślą o tych z Was, którzy uczą klientów korporacyjnych. Lekcja zawiera m.in. filmik wydawnictwa Oxford Publishing dołączony do podręcznika Business Result: Intermediate, ale dostępny również na YouTube. Ze względu na słownictwo materiały przeznaczone są dla słuchaczy na poziomie B2 i wyżej (dlatego nie należy sugerować się poziomem intermediate, który wyświetla się na początku filmiku).

Lekcję tą przeprowadziłam już wielokrotnie w grupach, jak i ze słuchaczami indywidualnymi i mogę śmiało powiedzieć, że jeszcze nigdy mnie nie zawiodła:)  Temat różnić kulturowych w biznesie jest na prawdę ciekawy i pobudzający do dyskusji. Sprawdza się doskonale szczególnie w firmach, gdzie praca w międzynarodowym środowisku jest na porządku dziennym.

Na interaktywnym obrazku znajdziecie potrzebne materiały video, a poniżej handouty dla słuchacza oraz lektora z odpowiedziami do ćwiczeń oraz moimi komentarzami.

 

 

Materiały:

culture_student’s_handout

culture_teacher’s_handout

Mam nadzieję, że lekcja przebiegnie bez żadnych problemów i że spodoba się Waszym słuchaczom:) Jeżeli zdecydujecie się skorzystać z powyższych materiałów, to koniecznie dajcie mi znać jak poszło w komentarzach na dole.