Strefa Ucznia

Podkręć swój angielski w 30 dni!

Już od dłuższego czasu chodził mi po głowie pomysł stworzenia miesięcznego wyzwania dla każdego, kto chciałby podszkolić swój angielski w szybkim tempie i w nieszablonowy sposób. Ostatnio wcieliłam mój plan w życie, a pierwszymi „królikami doświadczalnymi” okazali się moi prywatni słuchacze:) Zachęcona ich pozytywnymi opiniami postanowiłam podzielić się moim pomysłem z Wami i tak oto powstało wyzwanie „Podkręć swój angielski w 30 dni”, do pobrania którego chciałabym Was dzisiaj szczególnie zachęcić. Ale po kolei:)

Dla kogo jest to wyzwanie?

Dla wszystkich tych z Was, którzy czują, że chcieliby nieco podkręcić swój obecny poziom angielskiego, a brakuje im motywacji i zapału, aby coś z tym zrobić. Wyzwanie pomoże również tym z Was, którzy chcieliby poszerzyć słownictwo i poprawić umiejętność rozumienia ze słuchu, a nie bardzo mają pomysł jak się za to zabrać samodzielnie. I wreszcie wyzwanie może być doskonałą okazją do „sprawdzenia się” – jeżeli lubicie tego typu zabawy, kochacie skreślać z listy kolejne punkty i lubicie planować swój rozwój – to coś, co na pewno przypadnie Wam do gustu.

Na jakim poziomie muszę być, aby podjąć wyzwanie?

Wyzwanie sprawdzi się najlepiej przy poziomach Intermediate wzwyż, ale skorzystają z niego również i mniej zaawansowani. W przypadku większości aplikacji poziom zaawansowania można bez problemu dostosować do swoich obecnych umiejętności.

Czego potrzebuję do wyzwania?

Pliku pdf z wyzwaniem, który możesz pobrać poniżej, komputera lub urządzenia mobilnego oraz pudełka lub koszulki, w której lądować będą nowe słówka. Może być też tradycyjny zeszyt, choć nauka słówek za pomocą własnoręcznie wykonanych fiszek jest bardziej efektywna i na pewno przyjemniejsza:)

Jak wygląda wyzwanie?

W pliku pdf znajdziecie 4 arkusze – planner aktywności na każdy dzień, pusty szablon do samodzielnego wypełnienia, instrukcję obsługi, a także wszystkie przydatne linki potrzebne do wyzwania. Na każdy dzień zaplanowałam dla Was inne zadanie, które musicie wykonać, aby przejść do kolejnego.

Dlaczego wyzwanie trwa aż 30 dni?

Odpowiedź jest prosta – mniej więcej tyle potrzeba, abyśmy mogli wyrobić w sobie jakiś konkretny nawyk – w tym wypadku nawyk nauki angielskiego. Wielokrotnie pisałam już na tym blogu, że najlepsze efekty przynosi codzienna praca i zdecydowanie lepiej uczyć się częściej a krócej niż długo, a tylko raz w tygodniu.

Ile potrzebuję czasu na każde zadanie?

W większości przypadków jest to mniej więcej 15 minut, a więc radzę, aby co najmniej tyle przeznaczyć na naukę każdego dnia. W przypadku niektórych zadań jak np. obejrzenie filmu w oryginale trzeba przeznaczyć na to oczywiście odpowiednio więcej czasu.

A co, jeśli nie dam rady wykonać zadania?

Jeżeli nie masz czasu na konkretnie ćwiczenie np. wyżej wymienione obejrzenie filmu w oryginale, możesz zamienić sobie to ćwiczenie na jakieś inne, krótsze, które dasz rade wykonać. Warto sprawdzać, co nas czeka dnia następnego i odpowiednio planować swój czas. Najważniejsze jest to, aby pozostawać w kontakcie z językiem absolutnie codziennie i bez wyjątków:)

Co muszę zrobić, aby pobrać plik z wyzwaniem?

Jedyne, co musisz zrobić, to zostawić swój adres email, abym mogła Ci go wysłać:)

Trzymam kciuki i powodzenia! Koniecznie dajcie mi znać, jak idzie!